top of page
Our Services

Su Jeti Makinalarımız

Su jeti / Waterjet kesme makinalarının imalat ve satışı şirketimizin ana faaliyet alanıdır.
Türkiyedeki 220 adet Su jeti kesme makinasının 165 adedi firmamız tarafından üretilmiştir.

Kullanım Alanları

Su Jeti Makinelerimiz, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir, farklı sektörlerde çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır.

Otomotiv

Mimari

Tasarım

Ambalaj

Tekstil

Savunma

MAKİNALARIMIZIN ORTAK ÖZELLİKLERI :

 

-Yataklama, bilya sirkülasyonlu ağır tip yataklama elemanları ile sağlanmaktadır.
-Mekanik tahrik, boşluksuz vidalı mil/somun mekanizmaları ile gerçekleştirilir.
-Olası mekanik titreşimlerin bertaraf edilmesi ve yüksek dinamik bir sistem oluşturulması amacıyla, vidalı mil gerdirilmiş ve sabit , somun hareketlidir.
-Net hareket miktarı 5200 mm den daha büyük olan makinalarda tahrik mekanizması olarak , takım çeliğinden imal taşlanmış kramayer mekanizmaları (Atlanta D veya Güdel CH ) ve açısal boşluğu 2-5 arc min den büyük olmayan Servo redüktörler kullanılır.
-Mekanik kısımlar , dikdörtgen kesitli , tamamı kapalı boru şeklindeki körükler ile nem ve tozdan kesin olarak yalıtılmıştır.
-Su ile temas eden kısımların tümü paslanmaz çelikten imal edilmiştir.
-Hareketli parçalar aluminyumdan imal edilmiştir.
-Parça yerleştirmel ızgaraları kaynak montaj değildir. Basitçe değiştirilebilen, yenilenebilen mekanik geçmeli ve (özgün tasarım) dipten sıkıştırmalı yapıdadır. Böyelikle ızgaraların yenilenmesi gerektiğinde, temin edilmesi gereken yalnızca giyotin makas ile kesilmiş saç lamalar olacaktır.
– Özgün tasarım dip sıkıştırması sayesinde, taşıma saçlarının ve kesilen parçanın titreşmesi önlenmiştir.
-İş parçası yerleştirme ve makinanın ( tankın ) kenarları ile ayni düzlemdedir, böylelikle manuel yükleme – boşaltma kolaylaştırılmış , ağır malzemelerin vinç kullanmaksızın makinaya yerleştiril-mesi sırasında , olası iş kazaları , el ve parmak ezilmeleri , sakatlanmaları önlenmiştir.

-Kaburgalandırılmış özgün tank tasarımı sayesinde tankın stabilitesi ve yük taşıma yeteneği yükseltişmiş, İş parçası taşıma kapasitesi 1500 kg / m2 dir.
-Elektronik kontrol ve tahrik sistemi olarak, Siemens Marka CNC üniteleri, servo motorları ve donanımları kullanılır.

-Kontrol ve CAM yazılımımız, firmamıza ait olup windows tabanlı , Su Jeti / Waterjet kesme makinaları için geliştirilmiş , kullanımı kolaydır. Firmamız insiyatifi altında çok kulanıcıya olanak tanır.
-Servomotorların döndürme momentleri özellikle yüksek seçilmiş , böylelikle elektriksel sınır değerlerinin çok altında çalışma ile çok uzun ve sorunsuz çalışma performansı elde dilmiştir.
-Elektrik – elektronik ürün seçimi, uygulamaya yönelik tasarım , pano ve makine üstü tesisat, taşeron kullanmaksızın , kendi elemanlarımızca yapılmakta , gerekli hallerde bilinçli ve çok hızlı teknik müdahale sağlanmaktadır.

-Sistemde kullanılan yüksek basınç pompası ve kesme kafası KMT markadır.

bottom of page