Su Jeti / Waterjet Kesme Makinalari

Su Jeti S-Standart Serisi Makinalar:

Su Jeti S-Standart Serisi

Su Jeti Teknik Bilgiler

S-HP Sersine göre nispeten daha ekonomik makinalardır.

Gövde ile su tankı arasında mekanik bağlantı yoktur, böylelikle tank içerisindeki büyük su kütlesinin hareketlerinin makina mekaniğine herhangi bir etkisi yoktur.

Köprü malzemesi yüksek mukavemetli , Aluminyum porifildir.Genel amaçlı fason kesim , cam sektörü , mermer , granit , seramik sektörü, yalıtım malzemesi imalatçıları tarafından tercih edilen makinalardır.

 S-Standart portal tip makinalar:

Çift taraftan yataklamalı ve çift taraftan tahrikli büyük ölçülü,

2000 x 3000 mm den başlayıp 3000 x 8000 mm ve daha büyük ölçülerde çok kafalı , çift köprülü veya çift Z-eksenli uygulamalara olanak veren makinalardır.

S-Standart konsol tip makinalar:

Tek taraftan yataklamalı ve tahrikli , orta ölçülü makinalardır.

1500 x 3000 , 1600 x 3200 , 1600 x 5100 mm ye kadar imal edilebilir.3 tarafı açıktır , yükleme boşaltma kolaylığı ile protal tip e göre avantajlıdır. Makinanın bir yarısında kesim yapılırken , diğer yarısında iş parçası yüklemek ve boşaltmak mümkündür, böylelikle makinanın durma zamanları en aza indirilmiş olur.

Şasenin işlenmesi , tek parça halinde ve tek seferde gerçekleştiğinden , ölçü hassasiyeti , portal makinalara göre daha ( hassas ) yüksektir.

S-HP serisinde olduğu gibi , S-Standart Konsol tip makinalarda da , kaynak işleminden sonra gerilme giderme ısıl işlemi uygulanır.

 S-Standart Portal EXP serisi makinalar:

3000 x 2000 mm ve 4000 x 2000 mm ölçülerinde kompakt tip , pratik , kullanışlı , bir yerden bir yere nakliyesi kolay makinalardır.Diğer tiplere göre daha ekonomiktir.Her iki imal ölçüsü de konteyner standartlarında olduğundan , yurt dışı firmaların daha çok tercih ettiği makina tipidir.Genel amaçlı fason kesim ve mermer, granit sektörü tarafından da en çok tercih edilen makina türüdür.